دزدگیر و دوربین مداربسته اپارتمان مسکونی

دزدگیر و دوربین مداربسته اپاراتمان مسکونی

هر مکانی بنابر شرایط و نیاز ها و تهدیدات و فرصت هایی که پیش روی آن میباشد نیازمند دزدگیر و دوربین مداربسته خاص به خودش میباشد مثل دزدگیر و دوربین مداربسته اپاراتمان مسکونی

 

در این مقاله به بررسی دزدگیر و دوربین مداربسته آپارتمان مسکونی میپردازیم که در نهایت به شما در انتخاب سیستم حفاظتی و نظارتی و اعلام حریق هوشمند سازی جهت اپارتمان مسکونی تان کمک خواهد کرد.

سیستم نظارتی ویژه آپارتمان

Related image

 

در واحد های اپارتمانی به علت حضور مداوم افراد غریبه ( نظافت کار – باغبون – کارگران خدماتی و….)

نیاز به ایجاد حس نظارت و امنیت امری است بسیار جدی در حال حاضر با بالا رفتن تعداد بزه در کشور چه سرقت سخت (شکستن در و یا پنجره واحد مسکونی اپاراتمانی )‌ و یا سرقت اموال ( از سرقت خودرو داخل پارکینگ تا سرقت کفش و وسایل داخل انبار ) رعایت توصیه های امنیتی و نظارتی را باید بسیار جدی گرفت.

در مجموع استفاده از دوربین مداربسته به وسیله ی بالا بردن حس نظارت و کنترل تردد ها و اتفاقات در مکان مورد نظر حس احاطه داشتن بر محیط و  در نتیجه آرامش را برای ساکنین فراهم خواهد کرد.

با استفاده از دوربین مداربسته واحد های مسکونی میتوان سطح نظارت بر مشاعات واحد هایی مسکونی را بالا برد ساکنین واحد ها به وسیله سیستم نظارتی رفت و آمد های افراد غیر برخورد ها و فعالیت های مختلف در مشاعات ساختمان را میتوانند به وسیله ی دوربین مداربسته نظارت کنند.

اماکنی که با استفاده از دوربین های مداربسته در اپارتمان مسکونی مورد پوشش قرار میگیرند شامل:

انبار ها حیاط پارکینگ – محوطه ی بیرونی ساختمان – ورودی های ساختمان میباشد.

در کل با استفاده از دزدگیر و دوربین مداربسته اپارتمان مسکونی تمامی ساکنین میتوانند دسترسی ها و رویداد های داخل اپارتمان را مورد نظارت قرار دهند و در صورت وقوع اتفاقی آن را حفظ کرده و مدارک و ویدیو ها را جزو مدارک قضایی مورد استفاده قرار دهند.

 

سیستم دزدگیر

 

 

شاید تا ده سال پیش نگرانی از سرقت مخصوصا سرقت از داخل واحد آپارتمانی (مخصوصا در طبقات بالایی) کم تر بود و ما بیشتر برای واحد های آپارتمانی سیستم دزدگیر نصب میکردیم که اموال با ارزشی در داخل واحد مورد نظر وجود داشت و بیشترین معضل واحد های اپارتمانی سرقت اموال موجود در مشاعات بود(مهم ترین عامل سرقت مدت زمان حضور سارق در داخل مکان مورد نظر میباشد به عبارتی سرقت های منازل زمان طولانی دارند و از آن جا که واحد های مسکونی در آپارتمان ها همیشه همسایه ای وجود داشت احتمال سرقت بسیار پایین بود)

اما متاسفانه در حال حاضر شاهد هستیم این موضوع هستیم که واحد های آپارتمانی در طبقات بالا ( حتی طبقه ی پنجم و ششم )‌ هم از گزند سارقان در امان نیستند و سارقین با حضور طولانی مدت در واحد اپارتمانی مسکونی مورد نظر به تاراج تمامی اموال داخل واحد (حتی شیر سینک نیز در امان نبود)  میپردازند.

در حال حاضر ما در زرین سیستم با در نظر گرفتن سیستم لیزر بیم خطی دزدگیر و چشم الکترونیک جهت دیواره ها و  محیط پیرامونی ساختمان که مکمل سیستم نظارتی است به جلوگیری از ورود غیر مجاز از طریق دیوار و حاشیه ساختمان به ساختمان را میپردازیم.

سیستم دزدگیر داخلی واحد مسکونی آپارتمانی نیز با نصب سنسور های مختلف در صورتی که سارق وارد واحد مسکونی مورد نظر بشود شروع به آژیر کشیدن و اطلاع دادن به وسیله ی تلفن و یا پیامک میپردازد.

ضمنا سیستم های پنل مرکزی دزدگیر مثل دزدگیر گلدن به غیر از سنسور های دزدگیر قابلیت اتصال سنسور ها و تجهیزات اعلان حریق همانند: سنسور دود – سنسور حرارت – شستی اعلان حریق را دارد.

 

سیستم اعلان حریق


 

مجموعه‌ای از قطعات الکترونیکی میباشد که وظیفه اعلان حریق در اماکن مختلف را بر عهده دارد.

سامانه‌های اعلام حریق به سه گروه آدرس پذیر، متعارف و بدون سیم تقسیم میشود. نیاز به سیتسم اعلام حریق در واحد های مسکونی واحد های تجاری و انبار ها احساس میشود و بنابر نیاز از سامانه ای خاص به خودش استفاده میشود.

بنابر حساسیت و خطر پذیری در ساختمان از سیستم های اطفا حریق که با تکنولوژی های متفاوتی که در بازار وجود دارد همراه با سیستم اعلام حریق استفاده میشود.

 

سیستم هوشمند سازی 

سیستم هوشمند سازی جزو سیستم های ویژه ی اپارتمان مسکونی میباشد و با استفاده از پنل مرکزی و سنسور ها و عملگر ها و تجهیزات متفاوت به بالا بردن کنترل واحد مسکونی مورد نظر میباشد.

امکانات و مزایای ایجاد شده سیستم هوشمند سازی در سیستم های ویژه آپارتمان ها عبارت است از موارد زیر:

 

 1. بهینه سازی
 2. همچنین اعمال کنترل مرکزی توسط یک سیستم در ساختمان معمولا برروی بخش های زیر صورت می پذیرد.
 3. سیستم های قدرت (شامل سیستم های ذخیره انرژی الکتریکی و تامین برق اضطراری)
 4. سیستم تامین روشنایی (تجهیزات روشنایی)
 5. سیستم تامین گرمایش و سرمایش و تهویه مطبوع (HVAC)
 6. دزدگیر و دوربین مداربسته اپارتمان مسکونی
 7. تنظیم دسترسی
 8. سیستم آتش نشانی (شامل اعلام و اطفای حریق)
 9. کنترل آسانسورها و بالابرها
 10. سیستم آبرسانی ( تنظیم دبی و فشار آب مناطق مختلف، قطع و وصل جریان آب ، امکان کنترل آبیاری فضای سبز و …)
 11. موارد دیگری نیز وجود دارد که هریک بسته به کاربری ساختمان و سطح درخواست کاربر قابل لحاظ در سیستم هوشمند سازی می باشد.

 

کارشناسان ما  در زرین سیستم امادگی دارند جهت مشاوره در طراحی نصب و خرید دزدگیر و دوربین مداربسته اپارتمان های مسکونی شما خدمت رسانی کنند.

تماس با ما 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *