حراست منزل

دوربین مداربسته در منزل

 

Related image

 

اماکن مسکونی مامن آرامش و آسایش افراد است.

حفظ حراست و نظارت بر محل سکونت ادمی یکی از بزرگ ترین دغدغه های اوست.

با گسترش زندگی اجتماعی انسان ها و مهاجرت ها بالطبع  بالا رفتن اختلاط های فرهنگی و وقوع جرایم و بزه رو به گسترش است.

به کار گماردن نگهبان و سرایدار استفاده از سگ های نگهبان تعبیه درب های ضد سرقت دیوار های بلند و استفاده از دزدگیر فلزی و یا سیم خار دار همه و همه روش های جلوگیری از سرقت سخت در منازل مسکونی است.

(سرقت سخت عبارت است از شکاندن درب و یا باز کردن درب با ابزار خاص و یا کندن دیوار و… در کل وارد شدن غیر مجاز به مکان به قصد سرقت از اموال،اسناد موجود در محل )

گاها در ساختمان های ویلایی آمد و رفت ها و یا حضور افراد غیر ساکن نیز رخ میدهد (مانند کارگر- باغبان – پرستار بچه و یا سالمند …) نیاز به کنترل و نظارت داشته باشد.

در مجتمع های آپارتمانی به علت حضور افراد نا آشنا و غریبه نیاز به نظارت بر فعالیت افرادی که در مشاعات حضور پیدا میکنند.(داخل حیاط – راهرو – انبار ها – راه پله و پارکینگ) مهم میباشد.

با استفاده از سیستم نظارتی میتوان احتمال بروز سرقت اموال موجود در مشاعات واحد مسکونی را به حداقل رساند ضمن این که به این وسیله سطح امنیت و نظارت را بالا برد.

سیستم حفاظتی

Image result

سیستم حفاظتی مهم ترین نقش را در برابر حفاظت از سرقت های سخت است (شکاندن درب و یا باز کردن درب با ابزار خاص و یا کندن دیوار و… در کل وارد شدن غیر مجاز به مکان به قصد سرقت از اموال،اسناد موجود در محل ) استفاده از درب ها و پنجره های ضد سرقت دیوار های بلند فنس کشی شده سگ های نگهبان و یا شب کشیک و نگهبان از معمول ترین راه های های حفاظت است اما سیستم حفاظتی الکترونیکی با استفاده از سنسور های پیشرفته احتمال وقوع سرقت موفق از واحد مسکونی را به حداقل میرساند.

در صورتی که واحد مسکونی مورد نظر به دستگاه دزدگیر مجهز نباشد ما با بررسی محیط دستگاه دزدگیر مناسب برای رفع نیاز آن محیط انتخاب میکنیم.

سپس بنا بر نقاط خطر ورود و شرایط مکان مورد نظر سنسور های الکترونیکی کامپیوتری متناسب با آن مکان در محل نصب میشود.

انواع سیستم های اعلام حریق و اعلام سرقت

در صورتی که مکان مورد نظر دستگاه حفاظتی داشته باشد ولی نیاز به امکانات بیشتری حس شود با بررسی نقاط ضعف و نقاطی که سیستم پوشش نمیدهد سیستم را آپدیت میکنیم و سنسور ها را تعویض جا به جا و یا اضافه میکنیم و یا از دستگاه دزدگیر مدرن تری استفاده میکنیم که بتواند پاسخ گوی نیاز مشتری باشد.

سیستم نظارتی

سیستم دوربین مداربسته در منزل شامل: دوربین مداربسته و دستگاه مدیریت تصویر میباشد که با بالا بردن حس نظارت میتواند عملکرد مثبتی را برای ساکنین واحد مسکونی مورد نظر ایجاد کند (در مقاله ای جداگانه به صورت تفضیلی به اهمیت استفاده از دوربین مداربسته پرداخته ایم) ولی در کل برای بالا بردن نظارت و حفاظت (دوربین مداربسته مکمل سیستم حفاظتی در سرقت های سخت است) دوربین مدراربسته در منزل مزایای بسیاری برای ساکنین واحد مسکونی دارد.

 Related image

 

دوربین مداربسته در منزل معمولا قبل (به صورت پیشگیری از وقوع جرم) و بعد از وقوع جرم (در صورت استفاده از تصاویر برای شناسایی مجرم) به کمک ساکنین می آید.

اما در طول وقوع جرم هیچ کارایی ندارد. (البته در حال حاضر سارقان در زمان سرقت سخت از پوشش صورت و مخدوش کردن پلاک خودرو استفاده میکنند که به این صورت پیگیری سرقت بسیار مشکل میشود) البته نکته ای که بسیار شایان ذکر است بحث بازدارندگی وقوع سرقت به وسیله ی دوربین مداربسته در منزل میباشد(طبق آمار اقدام به سرقت در اماکنی که وجود سیستم نظارتی و حفاظتی در آن مکان محرض است بسیار بسیار کم است)

در صورتی که به دنبال یک ابزار متوقف کننده سرقت سخت هستید بهتر است از دستگاه دزدگیر استفاده کنید.

البته معمولا نصب دوربین مداربسته به عنوان مکمل دستگاه دزدگیر بهترین تاثیر را در کاهش و توقف جرم دارد و نصب دوربین مداربسته مکملی است فوق العاده برای سیستم حفاظتی میباشد.

 

سیستم اعلان حریق

مجموعه‌ای از قطعات الکترونیکی میباشد که وظیفه اعلان حریق در اماکن مختلف را بر عهده دارد.

سامانه‌های اعلام حریق به سه گروه آدرس پذیر، متعارف و بدون سیم نیاز به این سیستم در همه ی اماکن مسکونی واحد های تجاری و انبار ها احساس میشود و بنابر نیاز از سامانه ای خاص به خودش استفاده میشود.

بنابر حساسیت و خطر پذیری در ساختمان از سیستم های اطفا حریق که با تکنولوژی های متفاوتی که در بازار وجود دارد همراه با سیستم اعلام حریق استفاده میشود.

ضمن این که دسته ای از سیستم های اعلام خطر ضمن این که دزدگیر هستند میتوانند نقش دستگاه مرکزی اعلام حریق را هم ایفا کنند.

 

 

 

کارشناسان ما در زرین سیستم جهت مشاوره در طراحی نصب و خرید سیستم های حفاظتی نظارتی در خدمت شما هستنند

تماس با ما 

 

یک دیدگاه در “حراست منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *