سیستم حفاظتی نظارتی مجتمع های تجاری

Image result for ‫راسته های بازار‬‎

راسته ها و بازارچه ها در ایران عمری به قدمت تاریخ ایران زمین داره

 

در حال حاضر بسیاری از کسب و کار ها به سمت متمرکز شدن در مجتمع های تجاری پاساژ ها مال ها بازارچه ها هستند این اماکن گاها به صورت اختصاصی در یک زمینه ی خاص فعالیت دارند (مجتمع لباس فروش ها – مجتمع طلا فروش ها – مجتمع برنج فروشان – بنکداران و… ) و یا مجتمعی شامل کسب و کار های مختلف هستند ( پاساژ ها مال ها و بازارچه ها) در بسیاری از این مجتمع ها سیستم نظارتی پیرامونی و در محیط مشاعات وجود دارد با استفاده از این دوربین های محیطی نگهبان قدرت نظارت بالاتری در آمد و شد ها و وقایع داخل محوطه ایجاد میشود.

 

اما با این اوصاف هر واحد تجاری بنابر نیاز های خاص آن کسب و کار به  سیستم حفاظتی نظارتی خاص خودش نیاز دارد.سیستمی که بتواند به نیاز های حفاظتی و نظارتی آن مکان پاسخ دهد

(در مقاله ای به صورت مجزا به بررسی سیستم های حفاظتی و نظارتی مورد نیاز واحد های تجاری پرداخته ایم)

 

Related image

 

نیاز های موجود در مجتمع های تجاری و راه حل آن:

سیستم اعلام حریق:

در داخل واحد ها و یا مشاعات احتمال این وجود دارد که اشتعال و یا انفجار رخ دهد. فلذا باید در آن امکان از سیستم اعلان و یا اطفای حریق ویژه  استفاده نمود که  تا بتوان جلوی خسارت های سنگین را گرفت.

(بعد از حادثه ی دردناک سوختن ساختمان پلاسکو ما در زرین سیستم مقاله ای در این  زمینه منتشر کرده بودیم که بررسی کرده بودیم که چگونه با صرف هزینه و وقت بسیار کم و با استفاده از سیستم اعلان و اطفای حریق استاندراد ممکن بود جلوی این حادثه ی دردناک را گرفت حیف و صد حیف که برای این کار تمهیدی انجام نشد و پشیمانی و رنج بزرگی را بر مردم ایران زمین وارد نمود.)

دفع حیوانات موذی:

در مجتمع های تجاری به دلیل  ابعاد بزرگی که دارند و منابع غذایی ناشی از انبار ها و یا پسماند های مجتمع  محیط های بسیار مناسب جهت لانه سازی حیوانات موذی در داخل واحد های تجاری و اماکن مشاع وجود دارد و میتوان برای مبارزه با این حیوانات موذی از سیستم های دفع موش و حیوانات موذی هوشمند استفاده نمود.

این دستگاه ها با استفاده از ایجاد صوت با فرکانس هایی خاص به دفع موش ها میپردازد.

Image result for RAT IN STORE

سیستم نظارتی و حفاظتی

واحد های تجاری نیاز به سیستم حفاظتی پیشرفته وجود دارد که در صورت وقوع سرقت بازدارندگی ایجاد کند تابتوان موجبات توقف سرقت را فراهم کند.

سیستم نظارتی مطلوب است که در یک واحد های تجاری  بتواند بر عمکرد پرسنل – رفتار مشتریان – رویداد های داخل واحد تجاری احاطه کامل داشته باشد و با استفاده از این دوربین های مداربسته در جای جای واحد تجاری کم ترین نقاط کور را شاهد باشیم.

Image result for cctv system for shop

برای نظارت بر محیط میتوان با مانیتورینگ تصاویر و صداهای محیط و ذخیره ی اطلاعات در هارد دیسک دستگاه و انتقال تصاویر در بستر اینترنت و قابلیت مانیتورینگ از راه دور دسترسی ایجاد کرد.

 

 

کارشناسان ما در زرین سیستم جهت مشاوره در طراحی نصب و خرید سیستم های حفاظتی نظارتی در خدمت شما هستنند

تماس با ما 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *