خرابی دوربین مداربسته و سیستم نظارت تصویری

خرابی دوربین مداربسته

زرین سیستم طراح تولید کننده و مجری سیستم های حفاظتی و نظارتی و مخابراتی فعالیت خودر از سال 1372 در این زمینه اغاز کرده است ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان یکی از وظایف اصلی زرین سیستم است.

فعالیت های مرتبط با خدمات و تعمیرات سیستم نظارتی عبارتند از :

 • تعمیرات دوربین مداربسته و سیستم های وابسته
 • ارائه سرویس و خدمات مرتبط با سیستم های نظارت تصویری از جمله تعمیرات دوربین مداربسته و دستگاه DVR و NVR و…
 • سرویس دوره ای تجهیزات سیستم نظارت تصویری
 • ارائه بازرسی دوره ای سیستم نظارت تصویری
 • ارائه گارانتی تجهیزات نظارت تصویری اعم از دوربین های مدرابسته و دستگاه های پردازش تصویری
 • آموزش پرسنل مسئول سیستم نظارت تصویری
 • بک آپ گیری و تهیه مستندات مورد نیاز از سیستم نظارت تصویر
 • جا به جایی سیستم نظارت تصویری

اولویت های ارائه خدمات

تمامی خدمات مرتبط با تعمیرات و سرویس با اولویت مشتریان زرین سیستم صورت می گیرد و در رابطه با مشتریان غیر انجام خدمات تنها پس از تائید پروژه و هماهنگی با مدیریت صورت خواهد گرفت.

آموزش عیب یابی سیستم نظارتی توسط کاربر و رفع خرابی دوربین مداربسته

 

Image result for repair cctv

 

در صورتی که علاقه دارید که خودتان مشکل سیستم نظارتی خود را عیب یابی اولیه کنید در ادامه به برخی مشکلات رایج سیستم های نظارت اشاره می کنیم :

 

// یک یا چند عدد از دوربین های مداربسته من قطع میباشد //

 

قطع دوربین مداربسته می تواند به یکی از دلایل زیر باشد:

 

 • قطع تغذیه دوربین مداربسته : این مشکل به علت خرابی منبع تغذیه (بر اثر نوسانات برق و یا …) یا قطع کابل برق و یا خرابی فیش اتصال دوربین مداربسته پیش خواهد آمد. برای اطلاع از قطعی برق دوربین می توانید با ولت متر تغذیه دوربین را چک کنید. و یا دستگاه مصرف کننده ای مانند: پوز – مودم و یا … را منبع تغذیه ای همانند دوربین مداربسته دارند را تست کرد.مشکل در تغذیه موجب خرابی دوربین مداربسته میشود.

Image result for POWER SUPPLY CCTV

 • قطع کابل تصویر دوربین مداربسته : این مشکل به علت قطع کابل تصویر (RG 59 و یا لن ) دوربین یا قوی نبودن اتصالات BNC یا شبکه اتفاق می افتد. برای چک کردن این مشکل ابتدا کابل را به صورت فیزیکی چک کرده و  یک سر از کابل را اتصال کوتاه کرده و سر دیگر را با اهم متر چک کنید. و یا دوربین مداربسته دیگری که اطمینان از سالم بودنش دارید را تست بفرمایید.

 • خرابی دوربین مداربسته: خرابی دوربین مداربسته میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد.(بالطبع در دوربین های مدرابسته بی نام و نشون این اتفاق بیشتر رخ میدهد) توصیه می شود در صورتی که مشکل از دوربین بود آن را به گارانتی ارسال نمایید و یا در صورت اتمام گارانتی و یا در حیطه گارانتی نبودن با کارشناسان زرین سیستم تماس بگیرید.

Image result for CCTV PROBLEM

 • خراب بودن اتصال از دستگاه مدیریت تصویر با جا به جا کردن سوییچ و یا کانال تصویر با تصاویر درست آن را چک بفرمایید.

Image result for ‫دستگاه DVR‬‎

 • عدم ضبط تصاویر

به غیر ازخرابی دوربین مداربسته مشکل عدم ضبط تصاویر نیز یک مشکل بسیار رایج در دستگاه های نظارت تصویری است. در ابتدا در تنظیمات دستگاه نظارت تصویری رفته و تیک ضبط را چک کنید(بررسی کنید که ایا از لحاظ نرم افزاری دستور ضبط دارد یا خیر این معضل معمولا به علت خرابی هارد دیسک دستگاه است.(در صورتی که از هارد هایی غیر از هارد های مخصوص سیستم های نظارت تصویری استفاده کرده اید این خرابی ها بسیار زیاد اتفاق خواهد افتاد) در صورتی که پس از تعمیر هارد دیسک مجددا خراب شد بهتر است دستگاه مدیریت تصویر را نیز بررسی کنید یا با ما تماس بگیرید.

 

 • سیاه سفید شدن دوربین

ممکن است تنظیمات مرتبط با نوع تکنولوژی دوربین مداربسته را تغییر داده باشید و یا سنسور نور سنج دوربین مداربسته نور کافی را دریافت نکند(کثیف شدن شکستن و…)

Related image

 • مشکل در انتقال تصویر

 

 

سوال های رایج در مورد انتقال تصویر که از خدمات دهنده های سیستم نظارت تصویر پرسیده میشود عبارتند از:

 1. نرم افزار انتقال تصویر من تصاویر را بالا نمیاورد؟!!
 2. تصاویر بالا می آیند ولی مورد دارند!!!
 3. اسمارت فون و یا تبلت جدید خریدم و وقتی نرم افزار را نصب میکنم تصاویر بالا نمی ایند!!!
 4. تصاویر رنجه شده و فریم به فریم منتقل میشود.

 

 

حال به پاسخ های معمول و عیب یابی اولیه میپردازیم:

 

 1. در ابتدا اطمینان حاصل فرمایید که دستگاه نظارت تصویری به اینترنت متصل است ( و شبکه داخلی اکسس پوینت اینترانت و یا ….) سپس اتصال اسمارت فون و یا سیستم مقصد به شبکه را تست کنید. در صورت قطعی و یا تمام شدن اشتراک اینترنت و… آن را بر طرف کنید. در صورتی که اتصال برقرار نشد از نرم افزار خارج شده و ریست کنید و یا اتصال نداشتن سیستم به وی پی ان و محدودیت های دسترسی نرم افزار انتقال تصویر را بررسی فرمایید.
 2. نرم افزار را چک کنید این مشکل دلایلی متعددی میتواند داشته باشد. ران نشدن نرم افزار انتقال تصویر مشکل در اتصال اینترنت سرعت پایین اینترنت مبدا و مقصد و…
 3. در ابتدا اطمینان حاصل کنید که دستگاه مدیریت تصویری به اینترنت متصل است ( و شبکه داخلی اکسس پوینت اینترانت و یا ….) سپس اتصال اسمارت فون و یا سیستم مقصد به شبکه را تست کنید. در صورت قطعی و یا تمام شدن اشتراک اینترنت و… آن را بر طرف کنید. در صورتی که اتصال برقرار نشد کد کاربری رمز ورود و اطلاعات وارد شده در اپلیکیشن را چک بفرمایید.
 4. به احتمال بسیار زیاد سرعت اینترنت در مبدا و یا مقصد پایین است و یا نرم افزار بر روی سیستم مبدا درست نصب نشده است.
 5. توجه داشته باشید که نباید نرم افزار های فیلتر شکن VPN روشن باشه

 

پینوشت: در صورتی که تصاویر نمایش داده نشد. در ابتدا اطمینان پیدا کنید که  اعداد و حروف در کادر های مشخص شده بدون غلط و دقیق پر شده است(ترجیحا بار دیگری چک کنید) – در صورت بر طرف نشدن مشکل اتصال دستگاه پردازش تصویر و اسمارت فون خود به اینترنت را چک کنید.

 

 

کارشناسان ما در زرین سیستم جهت مشاوره در طراحی نصب و خرید سیستم های حفاظتی نظارتی در خدمت شما هستنند

تماس با ما

 

 

یک دیدگاه در “خرابی دوربین مداربسته و سیستم نظارت تصویری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایشگاه دائمی زرین سیستم: آمل میدان قائم ضلع شرقی پاساژ قائم زرین سیستم
info@zarrinsystem.com
01144224076-09114435545