کاور دوربین فلکسی کشی کابل

کاور دوربین مداربسته فلکسی کشی کابل

لوله فلکسی (لوله خرطومی فلزی) یک کانال فلزی با مقطع گرد و انعطاف پذیر است که از آن برای محافظت از کابل های الکتریکی استفاده می شود.

لوله خرطومی فلزی روکش دار: شکل رایج تر از لوله فلکسی که در نصب دوربین مداربسته بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. از این لوله برای محافظت سیم و کابل در محیط های مرطوب یا محیطهای باز استفاده (outdoor) می شود.

Flexible_Metal_Conduit,تجهیزات جانبی,متعلقات نصب,فلکسی,لوله فلکسی فلزی با روکش PVC
لوله فلکسی

از لوله فلکسی معمولا برای محافظت از کابلها در محیطهای بیرونی و یا صنعتی استفاده می شود و با قرار دادن کابل ها در فلکسی عمر کابل را بالا برده کابل ها را به راحتی با استفاده از آن دسته بندی میکنه خطر بریده شدن و یا قطعی کابل را کاهش داده و موجب رفع نویز در کابل ها میشود.

در صورت نیاز به تحمل فشارهای فیزیکی بسیار سنگین باید از لوله فلزی استفاده کنید.
Image result for ‫لوله فلزی کابل‬‎لوله فلزی
لوله های فلکسی با اندازه های استانداردی ساخته می شوند و بر مبنای تعداد کابل هایی که در آن قرار خواهد گرفت انتخاب میشوند
برای بستن لوله فلکسی به دیوار از بستهای مخصوص آن (بست اسپید) استفاده می شود. باید توجه داشته باشیم که هر سایز از لوله به بست مناسب همان سایز نیاز خواهد داشت.
کاور دوربین مداربسته:
پوشش فلزی و یا پلاستیکی است که بنابر شرایط محل قرار گیری دوربین مداربسته شکل جنس نوع و تجهیزات(تجهیزات کاور دوربین میتواند شامل برف پاک – رطوبت گیر – سیستم ضد بخار – سیستم خنک کننده و گرم کننده) آن انتخاب میشود.  یکی از موارد معمول مورد استفاده از کاور دوربین استفاده در محیط های بازی است که دوربین زیر بارش مستفیم باران است با اینکه در حال حاضر دوربین های مداربسته دارای بدنه ای مقاوم در برابر آب هستند اما باید برای نصب دوربین مداربسته در محیط های مرطوب و یا مکان هایی که دوربین در محیطی قرار دارد که زیر بارش مستقیم باران است برای بالا بردن عمر دوربین و کاهش نیافتن کیفیت تصویر از کاور های مناسب محیط باز استفاده شود.
Image result for ‫کاور دوربین مداربسته‬‎
کاور دوربین مداربسته
پایه دوربین مداربسته :
انواع پایه های دوربین در اشکال اندازه ها و متریال های مختلف بنا بر نیاز مشتر ی وجود دارد بعد از تهیه دوربین مداربسته و یا کاور پایه مناسب با نیاز را باید تهیه کرد.
Image result for ‫پایه دوربین مداربسته‬‎
پایه دوربین بولت
Image result for ‫پایه متحرک دوربین مداربسته‬‎
پایه گردان دوربین مداربسته
Related image
پایه دوربین مداربسته دام
داکت(کانال) و ترانک :
داکت یک کانال پلاستیکی درب دار است که برای محافظت و انتقال کابلها از ان استفاده می شود. از انجایی که داکتها معمولا ضد آب نیستند استفاده از داکت تنها در محل های مسقف صورت می گیرد.
داکت ها معمولا در سایزهای استاندارد تولید می شوند و از طریق اندازه عرضی شناسایی می شوند.
Related image
سایز های مختلف داکت
اما ترانکها بر خلاف داکت ها علاوه بر فضا جهت عبور کابل معمولا مکانیزمی دارند که می توان بر روی انها پریزهای برق و شبکه و کلیدهای خاص را به صورت مستقیم جا سازی نمود و کابل ها را داخل محفظه های مخصوص قرار داد . به عنوان مثال می توان پریز برق، پریز شبکه و پریز تلفن را داخل ماژولهای خاص قرار داد و کابل های شبکه برق و تلفن را به تفکیک در بدنه ترانک قرار داد.
ضمنا داکتها حجم کابل کمتری را نسبت به ترانکها می پذیرند.از طرف دیگر داکتها مقاومت بسیار کمتری در برابر ضربه نسبت به ترانکها دارند. در بعضی ترانکها مانند لگراند از مواد سوپر پی وی سی جهت مقاومت بیشتر در برابر ضربه استفاده می شود.
داکتها در برابر آتش سوزی هیچ مقاومتی ندارند اما اغلب ترانکها به خاطر صنعتی بودن از موادی ساخته می شود که در برابر  اشتعال مقاومت بیشتری را دارند.
آشنایی با داکت و ترانکینگ
ترانک
نصب ترانک

 

 

 

کارشناسان ما در زرین سیستم جهت مشاوره در طراحی نصب و خرید سیستم های حفاظتی نظارتی در خدمت شما هستنند

تماس با ما

یک دیدگاه در “کاور دوربین فلکسی کشی کابل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایشگاه دائمی زرین سیستم: آمل میدان قائم ضلع شرقی پاساژ قائم زرین سیستم
info@zarrinsystem.com
01144224076-09114435545