هزینه ی نصب دوربین مداربسته

هزینه ی نصب دوربین مداربسته

 

Image result for INSTAL SECURITY SYSTEM

 

هزینه ی نصب دوربین مداربسته یک سیستم حرفه ای حفاظتی نظارتی برای اماکن ترکیبی از محصول و خدمات است.

 

همان طور که اطلاع دارید  برای اجرا شدن و داشتن یک سیستم حرفه ای حفاظتی نظارتی برای مکان خود باید قطعات را تهیه و سپس راه اندازی و نصب کرد (در صورتی که سیستم به صورت پلاگ اند پلی باشه خود کاربر میتونه نصب کند در صورتی که نیاز به پیمانکار خدماتی دارد کاربر میتواند از پیمانکار های حرفه ای متخصص که مجوز فعالیت دارند استفاده کند و هزینه ی نصب دوربین مداربسته جزئی از هزینه های فاکتور است )

 

محصول و قطعات شامل :

دوربین مداربستهدستگاه دزدگیردستگاه مدیریت تصاویر هارد سنسور ها و چشم های الکترونیککابل و اتصالات منبع تغذیه و یو پی اساقلام جانبی است.

Image result for cctv packages

 

خدمات شامل :

طراحی – کابل کشی – سیم اندازی – فلکسی کشی – سوراخ کاری – کانال کشی – داکت کشی – نصب تجهیزات – راه اندازی تجهیزات – آموزش سیستم – انتقال تصویر و راه اندازی و نصب و تهیه و شخصی سازی نرم افزار ها – ارائه بیمه نامه ها  – گارانتی خدمات – گارانتی ویژه محصول – ایاب ذهاب

توجه به این امر که کارشناس نصب سیستم دوربین مداربسته مکان شما باید فردی با خصوصیات حرفه ای مانند:

 

دقیق بودن – حرفه ای بودن – تعهد کاری داشتن – دارای تجهیزات مناسب بودن – تجربه ی کاری داشتن

 

 

اگر کارشناسی خرید و طراحی و نصب سیستم دوربین مداربسته شما غیر حرفه ای باشند چه روی میدهد؟

1 به دلیل کارشناسی فروش و انتخاب غیر مناسب تجهیزات و یا طراحی نامناسب سیستم متناسب با نیاز شما رخ نخواهد داد و دوربین مداربسته مورد نظر نیاز شما را بر طرف نخواهد کرد.

2 ممکن است به دلیل سیم کشی نامناسب و سرهم بندی اشتباه تجهیزات خطر سوختگی تجهیزات و سیستم ها و یا حتی آتش سوزی ایجاد شود (ما در زرین سیستم بسیار با این مورد مواجه شده ایم که کاربر و مالک سیستم دوربین مداربسته ای به ما مراجعه کرده و سیستم مکانش دچار سوختگی شده است و حتی ما شاهد این بودیم که افراد نابلد با نصب و سرهم بندی اشتباه تجهیزات موجب آتش سوزی مکان مشتری شده بودند.)

3 ممکن است به دلیل انتخاب حافظه ذخیره سازی نامناسب، ضبط تصاویر شما دچار توقف گردد و کاربر از این موضوع اطلاع نداشته باشد(استفاده از هارد های اختصاصی دوربین مداربسته موجب میشود که سیستم شما قابلیت اطمینان بالایی داشته باشد)

4 نصب غیرحرفه ای دوربین مداربسته ممکن است باعث به وجود آمدن خطر به سرقت رفتن تجهیزات شود. دوربین مداربسته باید به گونه ای نصب شود که سارقین نتوانند به سرقت آن بپردازند(استفاده از تجهیزات جانبی مانند لوله فلکسی – کاور و پایه – رک جهت بالا رفتن قابلیت اطمینان پیشنهاد میگردد)

5 نصابان و فروشنده های غیرحرفه ای پس از نصب دوربین مداربسته شما را رها کرده و خدمات پس از فروش آن ها دارای ضمانت مشخصی نمی باشد.

6 – آموزش استفاده از سیستم های دوربین مداربسته موضوع بسیار مهمی است که عدم توجه به آن می تواند باعث دردسر شما در استفاده از این سیستم ها شود.

7 نصب غیر اصولی دوربین مداربسته باعث هدر رفتن هزینه و زمان شما می شود و منجر به دوباره کاری و اتلاف وقت می گردد.

 

 استفاده ازافراد کم تجربه و غیر حرفه ای برای نصب دوربین مداربسته (مخصوصا در اماکن حساس) به بهانه ی پایین آوردن هزینه ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا در نهایت هزینه های بسیار بیشتری را متحمل خواهید شد. لذا حتما باید نکات مطرح شده را در نظر بگیرید.

 

گام 3: شناخت مراحل نصب دوربین مداربسته:

نصب دوربین مداربسته دارای مراحل مشخص و قدم به قدم است. این مراحل یک استاندارد بین المللی است که باید به آن توجه نمود.

این نکته را در نظر بگیرید که نصب دوربین مداربسته مستقیمت در راستای تامین و حس  امنیت و بالا رفتن نظارت به کار می رود و نکات زیر بسیار ضروری میباشد.

 

مراحل نصب دوربین مداربسته به صورت دقیق به ترتیب زیر می باشد:

 

مرحله 1: هماهنگی جهت مشاوره و طراحی سیستم

مرحله 2: حضور یافتن کارشناس در مکان شما و مشاهده کامل محل و یا دریافت نقشه و عکس و فیلم و توضیحات مکان مورد نظر

مرحله 3: تدوین پیش نویس طراحی پروژه تعداد- محل تکنولوژی ها – نوع نیاز دوربین مداربسته و یا دزدگیر – نوع و قابلیت های سیستم بنا توضیح نیاز مشتری و ارائه دقیق و کارشناسی کارشناس فنی(گاها مشتری نیاز خود در رابطه با سیستم دوربین مداربسته و یا دزدگیر را نمیداند کارشناسان فنی ما در زرین سیستم به ارائه پیشنهاد های حرفه ای بنابر نیاز مکان مشتری میکنند)

مرحله 4: بررسی نیاز ها و تدوین نوع اجرا سیستم

مرحله 5: ارایه پیش فاکتور به مشتری شامل هزینه تجهیزات و اجرت نصب( در صورتی که فرد خود اقدام به نصب سیستم مداربسته مینماید فایل های آموزشی و نکات و کاتالوگ ها به ایشان ارسال میشود)

مرحله 6بررسی و تایید پیش فاکتور توسط مشتری

مرحله 7: خرید اقلام مورد نیاز برای سیستم دوربین مداربسته

مرحله 8: ارسال اقلام مورد نیاز برای انجام پروژه

مرحله 9: نصب فیزیکی سیستم به وسیله ی کارشناسان زرین سیستم و یا نصابان حرفه ای و یا خود شما

مرحله 10: اعمال تمام تنظیمات نرم افزاری مربوط به ضبط و پخش (به صورت انلاین)

مرحله 11: اتصال تجهیزات به اینترنت و دریافت تصاویر بر روی موبایل

مرحله 12: آموزش کاربری سیستم ها قابلیت ها و یا کنترل آن ها( به صورت انلاین توسط محتوی اموزشی و یا کاتالوگ ها و یا کارشناس مستقر)

مرحله 13: تکمیل فرم انتقادات و پیشنهادات

مرحله 14: پشتیبانی فنی و تکنیکی توسط تیم زرنی سیستم

 

مراحل ذکر شده یک فرایند استاندارد بین المللی برای نصب سیستم دوربین مداربسته میباشد.

در صورتی که هر کدام از این مراحل به صورت احسنت انجام نشود شما به عنوان کاربر سیستم دوربین مداربسته با مشکل مواجه خواهید شد.

 

نکات مربوط به پیش فاکتور:

ارائه پیش فاکتور به مشتری صرفا در راستای اعلام هزینه موارد توافق شده در زمان کارشناسی اولیه می باشد. چنانچه نیازهای مشتری در خلال این فرایند تغییر نماید و نیاز به اقلام اضافی شد قاعدتا هزینه آن به صورت جداگانه محاسبه شده و در فاکتور نهایی اعلام خواهد گردید.

با توجه به عدم ثبات قیمت تجهیزات و ارز در بازار اعتبار پیش فاکتورهای صادر شده حداکثر 24ساعت می باشد.

لذا احتمال تغییر قیمت ها در این زمان ممکن است و قیمت تمامی اقلام لحظه ای است و در زمانی که پرداخت انجام داده اید بر مبنای زمان پرداخت و اعلام قیمت انجام خواهد شد(متاسفانه ما شاهد این بوده ایم که در ساعت 10:30 روز دوشنبه قیمتی را به مشتری پیش فاکتور کرده ایم و وقتی مشتری در ساعت 11:45 اقدام به پرداخت داشته است و قیمت تجهیزات مورد نظرش تغییر محسوسی داشته است. حتی این اتفاق که مشتری اقدام به خرید به وسیله ی کارت خوان دفتر فروش زرین سیستم کرده است و تا زمانی که تجهیزات مورد نظرش بسته بندی شود قیمت تغییر محسوسی کرده است و ما در زرین سیستم بر مبنای هزینه ای که اعلام کرده ایم و پرداخت انجام شده است فاکتور کرده ایم)

نکات مربوط به نصب فیزیکی تجهیزات:

همان طور که اشاره شد نصب فیزیکی تجهیزات باید با دقیق انجام شود تا در آینده مشکلی پیش نیاید. مشتری موظف است بر این فرایند نظارت داشته باشد. چنانچه فعالیت هایی مثل داکت کشی و کابل کشی باعث به هم ریختگی زیبایی ظاهری محل زندگی یا کار شما می شود باید این نکات را به کارشناس نصب تذکر دهید.

در صورتی که خود قصد نصب سیستم را دارید ابتدا کاتالوگ های نصب و محتوای آموزشی نصب را به صورت دقیق مشاهده فرمایید و سپس بر مبنای آن اقدام به نصب بفرمایید(در صورت مواجه شدن با ابهام در نصب دوباره محتوا ها را مشاهده کرده و در صورتی که نکته ی مبهمی وجود داشت با کارشناسان فنی زرین سیستم تماس حاصل فرمایید)

هم چنین شما تعیین می کنید که کابل کشی و نصب تجهیزات در چه نقاطی نباید انجام شود . حتما پیش از نصب دوربین مداربسته بین تصمیم گیران در این زمینه توافوقات لازم را بکنید.

نکته: توصیه می شود مسوولیت پیگری نصب دوربین مداربسته تنها به یک نفر سپرده شود. دخالت افراد متعدد در این کار باعث عقب افتادن و یا توقف پروژه می گردد. لذا تمامی نکات مد نظر تصمیم گیرندگان را توسط یک شخص معین به کارشناس نصب انتقال دهید.

 

نکات مربوط به اتصال تجهیزات به اینترنت:

امروزه تمامی کسانی که قصد نصب دوربین مداربسته دارند خواهان مشاهده تصاویر به صورت راه دور در گوشی موبایل و یا کامپیوتر میباشند. لذا وجود اینترنت فعال در محل نصب دستگاه مدیریت تصاویر الزامی است. چنانچه قصد دارید این کار را انجام دهید به تامین اینترنت و مودم در محل اقدام فرمایید.

در صورتی که نیاز باشد کارشناس نصب دوربین مداربسته برای پیگیری و راه اندازی اتصال اینترنت زمان جداگانه صرف کند، این موضوع برای شما هزینه دارد. توصیه می شود جهت جلوگیری از هزینه های اضافی خودتان پیگیری های لازم را انجام دهید.

حال به ریز فرایند های اجرای نصب و راه اندازی سیستم دوربین مداربسته میپردازیم.
طراحی : شامل نیاز سنجی – طراحی تجهیزات مورد نیاز برای سیستم مورد نظر – طراحی نوع تکنولوژی و قطعات مورد نیاز برای آن مکان – تعداد و …. ما در زرین سیستم ابتدا بعد از بازدید از هر پروژه امکان سنجی آن پروژه را بررسی میکنیم و با در نظر گرفتن نیاز های مشتری و الزامات نظارتی و حفاظتی که باید رعایت شود سیستم های مختلفی را برای مکان مورد نظر پیشنهاد کرده و به مشتری ارائه میدهیم در نهایت بهینه ترین انتخاب را بنابر شرایط مشتری طراحی میکنیم.
Image result for design security SYSTEM
کابل کشی : معمولا اجزای سیستم های حفاظتی و نظارتی به صورت با سیم هستند (البته گاها نمونه ی بی سیم بعضی از سیستم ها نیز موجود است) و بالطبع باید کابل کشی سیم اندازی کانال کشی را انجام داد معمولا هزینه ی این فرایند ها به صورت متری محاسبه میگردد(مشخصا ممکن است که در یک پروژه به ازای هر دوربین مداربسته و یا چشم الکترونیک کابلی به طول کم تر از 5 متر استفاده شود و از طرفی در پروژه ی دیگری کابلی به طول 500 متر استفاده شود. قاعدتا زمان و انرژی بیشتری برای این خدمت انجام خواهد شد)
Image result for ‫کابل کشی‬‎
 نصب تجهیزات : تهیه نصب و اتصال سیستم ها و راه اندازی و همچنین کالیبره کردن و نصب هر جزء سیستم و تنظیمات اجزای آن سیستم بخش مهمی از کار است که نیاز به علم و تجربه ی بالا دارد که به واسطه ی آن سیستم نظارتی و حفاظتی کارا ایجاد کرد. . قاعدتا هزینه ی نصب دوربین مداربسته و دیگر تجهیزات شامل این قسمت از خدمات میشود.
Image result for INSTAL SECURITY SYSTEM
راه اندازی تجهیزات : راه اندازی تجهیزات شامل نصب نرم افزار تنظیم تک به تک اجزای سیستم کالیبره کردن اجزاء راه اندازی نرم افزاری و سخت افزاری سیستم

 آموزش سیستم حفاظتی و نظارتی: آموزش و خدمات آموزشی پس از فروش یکی از خدمات بسیار مهم برای یک سیستم نظارتی حفاظتی میباشد. مجری خدمات سیستم های حفاظتی با آموزش حضوری – پشتیبانی آموزشی تلفنی – ایجاد محتوی آموزش مناسب برای سیستم مورد نظر این خدمت را ارائه میکند.
انتقال تصویر :یکی از اولویت های مشتریان دوربین های مداربسته قابلیت کنترل از راه دور و نمایش تصاویر به وسیله ی تلفن هوشمند خود هستند ایجاد این قابلیت در سیستم مورد نظر و همچنین نصب نرم افزار ها و ایجاد لینک ها در سیستم ها جزئی از خدمات ارائه شده به مشتریان میباشد.
ضمن این که ایجاد قابلیت کنترل سیستم حفاظتی به وسیله ی تلفن همراه که در تلفن های همراه در نظر گرفته میشود نیز یکی از خدمات ارائه دهنده سیستم میباشد.

گارانتی دو ساله ی ویژه زرین سیستم

زرین سیستم تلاش دارد پیشرفته ترین و قابل اطمینان ترین و همزمان کاراترین با بهینه ترین هزینه ممکنه را به مشتریان خود ارائه دهد.

از آن جا که ارائه خدمات پس از فروش در صنعت ما یکی از مهم ترین نکات جلب رضایت مشتری میباشد در نتیجه زرین سیستم با ارائه خدمات گارانتی و وارنتی به جلب حداکثری رضایت مشتری بپردازد.( گاها بعضی از شرکت ها و ارائه دهنده ی محصولات نیز هزینه ای بابت گارانتی اخذ می نمایند.)

 

Image result for guarantee

 

شرایط گارانتی ویژه زرین سیستم

  1. تمامی اجزا اعم از دوربین مداربسته سنسور ها دستگاه مرکزی دزدگیر دستگاه مرکزی سانترال دستگاه های پردازش تصویر سیستم های اعلان حریق دارای گارانتی تعویض میباشند،بدین گونه که در صورت خرابی این سیستم ها کارشناسان ما در محل حاضر شده و به تعویض آن سیستم ها و نصب سیستم جایگزین میپردازند.(در صورت موجود نبودن آن دستگاه دستگاهی مشابه با دستگاه نصب شده نصب خواهد شد)
  2. هزینه ی ایاب ذهاب گارانتی در محل مشتری بر عهده مشتری میباشد.
  3. منبع تغذیه دستگاه ها شامل گارانتی تعویض نمیباشد.
  4. خرابی در اثر نوسانات برق شامل گارانتی نمیشود.
  5. هر گونه تغییر و یا تعمیر سیستم ها توسط عامل غیر مجاز گارانتی موجب باطل شدن گارانتی میشود.
  6. خرابی سیستم ها در اثر ریزش آب و یا ضربه،آتش و یا حرارت دهی بالا و حوادث مانند:سیل زلزله رعد و برق و …شامل گارانتی نمیشود.
  7. مهلت گارانتی هارد بنابر زمان درج شده بر روی هارد میباشد.

 

Related image

 

 زرین سیستم 20 درصد از قیمت اقلام مصرفی را به عنوان هزینه ی طراحی تهیه نصب راه اندازی و اجرا آموزش و گارانتی دو ساله ی ویژه زرین سیستم در نظر میگیرد.

 

 

ایاب ذهاب: از آن جا که تمامی ارائه های خدمات سیستم های حفاظتی و نظارتی خارج از دفتر کار و کارگاه ارائه دهندگان این سیستم ها هستند بنا بر بعد مسافت و البته گاها بنا بر اندازه ی تجهیزات ( گاها پیش می اید که بعضی از تجهیزات با استفاده از وانت بار و کامیون حمل و نقل شوند که به طبع هزینه ی جداگانه ای دارد ) و البته هزینه ی خورد و خوراک و یا اقامت نیرو های فنی نیز جزئی از فاکتور خدمات است.
(البته در صورت استفاده از بالابر و یا داربست برای اجرای سیستم هزینه های آن تجهیزات نیز در فاکتور لحاظ میشود)

نرخ نامه اتحادیه جهت نصب و خدمات سیستم حفاظتی و نظارتی

 

(برای دیدن نرخ نامه ی هزینه های نصب تجهیزات حفاظتی و نظارتی لینک بالا را کلیک کنید و به سایت اتحادیه ی صنف الکترونیک و سیستم های حفاظتی راهنمایی شوید)

 

 

کارشناسان ما در زرین سیستم جهت مشاوره در طراحی نصب و خرید سیستم های حفاظتی نظارتی در خدمت شما هستنند

تماس با ما

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *