استابلایزر و UPS

Related image

 

استابلایزر و UPS چیست؟

در مکان هایی که سیستم نظارت تصویری نصب شده است. و نظارت از اهمیت بسیاری برخوردار است باید به نوسانات برق توجه ویژه ای داشت زیرا ممکن است این نوسانات منجر به صدمات غیر قابل جبرانی شود و به تجهیزات الکترونیکی اسیب برساند.
در موارد ساده تر که اهمیت کمتری دارد می توان از یک محافظ برق ساده کمک گرفت تا از سوختن دستگاه جلوگیری کرد. با اینکه این کار هزینه کمی را می طلبد ولی در بسیاری از موارد مشکل را برطرف می کند.
عملکرد محافظ به این صورت است که هنگام نوسانات برق ورودی به دوربین ها، جریان موقتاً قطع و پس از تاخیر جزئی که می توان آن را تنظیم کرد، دوباره جریان برق وصل می شود.

 

Image result for UPS

عیب محافظ ها :

در برخی موارد ممکن است عملکرد محافظ به مشکل بخورد و باعث صدمه به سیستم شود؛ و اینکه هنگامی که برق قطع می شود بعضی از دستگاه ها مثل DVR ها ریست می شود و دوباره باید از اول کار خود را شروع کند که در این صورت نیاز به شناسه و رمز عبور می باشد. در صورت عدم حضور در محل ممکن است ساعت ها ذخیره سازی تصاویر از دست برود.

 

Image result for ‫محافظ برق‬‎
استابلایزر ها و UPSها

برای جلوگیری از نوسان برق و تثبیت کننده جریان برق مورد استفاده قرار می گیرند استابلایزر ها وسیله ای است که می تواند ولتاژی که به دستگاه برقی شما وارد می شود را به صورت اتوماتیک تنظیم کرده و در خروجی همان ولتاژ بالا را به صورت اتوماتیک و بدون نوسان برق اولیه ارائه نماید.

UPS به وسیله باتری داخلی یا خارجی خود برق دوربین ها را هنگام قطعی برق نیز تامین می کنند. بنابراین کلیه سیستم ها بدون هیچ مشکلی می توانند روند کاری خود را پیش ببرند این برای اماکنی که ضبط تصاویر حتی در صورت قطعی برق برایشان اهمیت زیادی دارد قابلیت اطمینان بالایی را ایجاد میکند البته میتوان در صورت لزوم UPS را همزمان به دستگاه کارتخوان چاپگر و لامپ و… متصل کرد.

Image result for ‫استابلایزر‬‎

 

دستگاه UPS مخصوص سیستم نظارت تصویر(دوربین مداربسته و DVR)

این محصول جایگزین برق اضطراری یا UPS 220 ولت با قیمت های بسیار بالا برای سیستم نظارت تصویری میباشد.
این UPSمخصوص سیستم دوربین مدار بسته طراحی شده است و دارای 4 خروجی 12 ولت جهت تامین برق دوربین و DVR می باشد که دارای منبع تغذیه و باتری 12 ولت می باشد.
مهمترین مزیت سیستم UPS مداربسته عدم نیاز به خرید آداپتور برای دوربین ها و دی وی آر و همچنین هزینه بسیار پایین خرید خود UPS می باشد که هزینه نهایی را نیز بسیار تقلیل خواهد داد.

 

 

 

رله باکس هوشمند قطع برق 

این دستگاه به این صورت عمل میکنند که در صورت قطعی حریان برق به صورت هوشمند UPS را آنن به سیستم وصل کرده و موجب میشود چراغ ها روشن بماند به طور کل این دستگاه مکمل دستگاه UPS  میباشد.

مدت زمان پشتیبانی از سیستم های الکتریکی :

از آن جا که دستگاه یو پی اس تولید کننده ی برق نیست بلکه یک نوع ذخیره کننده ی برق میباشد (درحقیقت یک باطری بزرگ است) در نتیجه  ظرفیت محدودی برای پشتیبانی از سیستم ها دارد و سوال اصلی این است که دستگاه یو پی اس چه مدتی میتوان جریان برق را برای سیستم تامین کند؟

دو عامل اصلی تعیین کننده مدت زمان پشتیبانی از سیستم ها:

مورد اول : ظرفیت اسمی باطری های یو پی اس

مورد دوم : مقدار مصرف جریان برق در سیستم ها

 

  تست دستگاه یو پی اس با باطری هایی با توان های متفاوت
ضمنا در این تست ها از چند مدل دوربین و DVR استفاده شده است

 

 

کارشناسان ما در زرین سیستم جهت مشاوره در طراحی نصب و خرید سیستم های حفاظتی نظارتی در خدمت شما هستنند

تماس با ما

یک دیدگاه در “استابلایزر و UPS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *