نصب سیستم حفاظتی و نظارتی واحد های تجاری با سطح امنیت بالا

 

نصب دوربین مداربسته در واحدهای تجاری خاص

نصب دوربین مداربسته در واحدهای تجاری با اهداف مختلفی صورت می گیرد. اما معمولا هدف از استفاده ی دوربین مداربسته حفظ نظارت و امنیت است.

واحد های تجاری خاص مثل: صرافی – طلافروشی – عتیقه فروشی و در کل اماکن تجاری که اقلام گران بهایی دارند.

نیازمند تمهیدات حفاظتی ( سیستم دزدگیر ) نظارتی ( سیستم دوربین مداربسته ) خاص به خودشان هستند.

 

Related image

 

امنیت در صنف طلا فروشی – صرافی  و عتیقه فروشی امری است بسیار مهم و حیاتی به همین دلیل استفاده از دوربین مداربسته به امری بسیار ضروری و مهم تبدیل شده است.

در این اماکن تجاری به دلیل وجود طلا و جواهر آلات و وجه نقد و در کل اقلام گران قیمت تامین امنیت مکان بسیار حائز اهمیت میباشد .

تامین امنیت این اماکن با پوشش کامل همه نقاط میسر می گردد و باید توجه داشته باشید، هیچ نقطه کوری که خارج از دید دوربین مداربسته باشد و فضا را برای سرقت محیا کند وجود نداشته باشد.

در این اماکن تجاری کدام نقاط باید مورد پوشش دوربین مداربسته قرار گیرند؟

 

   ورودی های اماکن تجاری

  ویترین بیرونی اماکن تجاری

    گاوصندوق

 محوطه داخلی اماکن تجاری

  درب ورودی اماکن تجاری

 پیشخوان اماکن تجاری

  ترازو

دوربین مداربسته در طلا فروشی بسیار مهم است و می تواند یاور و کمک حال مناسبی باشد و در ضمن ابزاری است که به نیروی انتظامی برای کشف سرقت و جلوگیری از سرقت احتمالی کمک میکند و میتواند پشتیبان مناسبی برای حفظ و حراست اموال این اماکن باشد.

 

معرفی دوربین مداربسته و نحوه نصب صحیح دوربین مداربسته برای نقاط مهم :

 

♦ برای بخش ورودی بیرونی طلا فروشی و یا صرافی که در بیرون از فضای داخلی مکان وجود دارد دوربین های دام یا بولت با رزولوشن بالا و کیفیت خوب مناسب نیاز است که بتواند به خوبی‌ آمد و شد ها به مکان را پایش کند.

 

♦ برای قسمت ویترین حتما باید از دوربین هایی با کیفیت بالا و قابلیت WDR سخت افزاری استفاده شود.که در صورت تابش نور مستقیم کیفیت تصویر تغییری نکند و بتوان تمامی اقلام موجود در ویترین را پایش کرد.

 

 

♦ تامین امنیت گاو صندوق اهمیت بسیار بالایی دارد .دوربین مداربسته با کیفیت مناسب در این مکان استفاده میشود به صورتی که دوربین مداربسته مورد نظر بتواند اعمالی که در داخل گاوصندوق رخ میدهد را به صورت کامل نظارت کند.

گاها استفاده از دوربین مداربسته در داخل فضای داخلی گاوصندوق نیز پیشنهاد میگردد.

 

♦ برای محوطه داخل طلا فروشی می توان از دوربین مداربسته دام یا بولت با رزولوشن بالا استفاده کرد. در صورتی که نور زیاد بیرونی در محل وجود دارد از دوربینی با قابلیت WDR استفاده میشود. زاویه ی دوربین مداربسته برای نقاط مهم مانند کنار پیشخوان به صورت رو به رو باشد که چهره مشتری و ارباب رجوع به صورت دقیق مشخص گردد. ترجیح استفاده از سیستم نظارتی در اماکن تجاری با سطح امنیت بالا با قابلیت تشخیص چهره میباشد. به این وسیله نظارت با سطح بالا تری به وجود خواهد آمد.

 

♦ برای درب ورودی شما زاویه دوربین رو به رو باشد و دوربین مورد استفاده قابلیت تشخیص چهره داشته باشد این قابلیت کمک بسزایی برای تشخیص سارقین و پیگیری از اتفاقات احتمالی که می تواند رخ بدهد داشته باشد.

 

 

برای پیشخوان طلا فروشی حتما از دوربین مداربسته با قابلیت WDR و لنز وریفوکال با زوم اپتیکال استفاده باید شود به این صورت که اجزا و اقلام کوچک نیز دیده شود مانند سکه و جواهرات کوچک و اجزای ریز حتی المقدور اگر دوربین مداربسته بتواند ماشین حساب و نحوه ی محاسبه را هم پوشش دهد بسیار  مهم است .

 

 

برای پوشش دادن ترازو و یا دستگاه پول شمار باید دوربین مداربسته ی مجزایی استفاده کرد کیفیت تصویر به گونه ای باید باشد که حتی اعداد روی ترازو و پول شمار و اقلام داخل ترازو و دستگاه پول شمار را مشخص کند.( اگر یک دوربین مداربسته نتوانست همزمان اعداد روی ترازو و پول شمار و اقلام داخل ترازو و پول شمار را مشخص کند باید از دوربین مداربسته ای مجزا جهت نشان دادن اقلام داخل ترازو و دستگاه پول شمار در نظر گرفت )

♦ مکان قرار گیری دستگاه مرکزی دزدگیر و دوربین مداربسته باید بسیار امن باشد به گونه ای که سارق نتواند به راحتی آن را پیدا کرده و از کار بیندازد.

 

یک دوربین مداربسته برای اعداد ترازو و یا پول شمار و یک عدد دوربین مداربسته برای ارقام روی ترازو و پول شمار

تصاویر باید به صورت بیست و چهار ساعته ضبط شود.

حتما از سنسور پدال پایی و سنسور های تشخیص شکستگی استفاده گردد .

در کنار دزدگیر می توان از دستگاه مه ساز هم کمک گرفت.

 

آیا دوربین مداربسته به تنهایی کافیست؟؟

 استفاده از سیستم دزدگیر جهت حفاظت در برابر سرقت اماکن تجاری بسیار مهم است حتی مهم تر از دوربین مدربسته در کل دوربین مداربسته و دزدگیر مکمل یکدیگر هستند.

دوربین مداربسته به تنهایی کارگشا نیست چرا که دوربین مداربسته اغلب بعد از اتفاق افتادن سرقت و برای مرور کردن و بررسی آن کاربرد دارد در صورتی که با نصب دزدگیر در لحظه رویدادن سرقت باز دارندگی به وجود میاورد.

 

نتیجه گیری:

در طلافروشی ها عتیقه فروشی ها صرافی ها (در کل واحد های تجاری با نیاز امنیتی بالا )

باید سیستم های حفاظتی مختلف نظیر دوربین مداربسته دزدگیر اماکن و دستگاه های مه ساز جهت بالا بردن سطح امنیت محل به کار برده شود.

 

دستگاه دزدگیر اماکن برای پیشگیری از سرقت در زمان حضور و یا عدم حضور صاحب مغازه

♦ سیستم دوربین مداربسته جهت ثبت تصویری سرقت ها و زمان حضور و عدم حضور صاحب مکان

♦ دستگاه مه ساز جهت پیشگیری از سرقت های خشن و مسلحانه که با سرعت بالا در زمان حضور صاحب مغازه پیشنهاد میشود

♦ تمامی سیستم های فوق مکمل یکدیگر بوده و جهت بالا بردن امنیت مالی و جانی در مکان باید نصب گردد.

 

 

 

کارشناسان ما در زرین سیستم جهت مشاوره در طراحی نصب و خرید سیستم های حفاظتی نظارتی در خدمت شما هستنند

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *