نصب|دوربین مداربسته آمل| در واحد های تجاری

دوربین مداربسته آمل

نصب دوربین مداربسته در واحدهای تجاری

نصب دوربین مداربسته در واحدهای تجاری با اهداف مختلفی صورت می گیرد. اما معمولا هدف از نظر دوربین حفظ نظارت و امنیت است اما گاهی نیازهای تخصصی مانند :زیر نظر گرفتن ورود و خروج مالی و انبارگردانی نیز به وظایف سیستم نظارتی تصویری اضافه میشود.

 

http://www.nezarati.ir/wp-content/uploads/cctv-store.jpg

 

دوربین مداربسته مناسب
از انجایی که دوربین های مداربسته در واحدهای تجاری دارای حساسیت زیادی هستند معمولا برندهای معتبرتر برای استفاده در این کاربردها توصیه می شوند. برندهایی مانند فونیکس توصیه می شود.

انتخاب نوع سیستم مداربسته
با وجود اینکه استفاده از دوربین مداربسته آنالوگ در محیط های تجاری بسیار رایج است و از گذشته در اماکن تجاری استفاده میشد اما این دوربین های معمولا نیازهای کارفرمایان را به هیچ عنوان پوشش نمی دهند.

در صورتی که تشخیص چهره مشتریان برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است یا نیاز به دیدن جزئیات خاص در تصویر دارید حتما از دوربین های AHD و یا شبکه برای واحد تجاری خود استفاده کنید.

 

 

انتخاب سیستم مدیریت تصویر

دستگاه DVR و NVR بنا بر تکنولوژی دوربین ها و تعداد دوربین ها و نیاز های پردازشی که مشتری از سیستم نظارت تصویری انتظار دارد انتخاب میشوند مهترین این نیاز هایی مانند:

 

محل نصب
محل نصب دوربین ها میتواند برای هر واحد تجاری متفاوت باشد اما به صورت کلی محل های رایجی برای نصب دوربین وجود دارد که اجمالا به آنها اشاره میکنیم:

🔹رو به روی مشتریان: حساسترین کاربری دوربین مداربسته برای بسیار از کارفرمایان مشاهده مشتریان واحد تجاری است. این کار از طریق قرار دادن یک دوربین رو به روی مشتریان امکان پذیر خواهد شد. در واحدهای کوچک می توان دوربین را به گونه ای نصب کرد که ورودی واحد را نیز پوشش دهد.

🔹ورودی واحد تجاری: در صورتی که ورودی واحد از محل فروش دور بود دوربینی جداگانه برای ورودی واحد در نظر گرفته می شود تا ورود و خروج افراد از واحد تجاری را کنترل کند.

🔹رو به روی فروشنده: در صورتی که فروشنده واحد تجاری خود کارفرما نباشد احتمالا نیاز به کنترل عملکرد فروشنده و یا فروشندگان وجود خواهد داشت. برای این کار باید دوربین رو به روی فروشنده قرار خواهد گرفت.

🔹محوطه بیرونی واحد تجاری: محوطه بیرونی واحد تجاری معمولا از حساسیت خاصی برخوردار است. از طریق کنترل این محوطه میتوان امینیت واحد تجاری و واحدهای اطراف را به شدت افزایش داد. استفاده از یک الی دو دوربین با توجه به شرایط محل مناسب خواهد بود.

 

https://previews.123rf.com/images/stnazkul/stnazkul1403/stnazkul140300065/27108081-CCTV-Camera-or-surveillance-Operating-in-department-store-building-Stock-Photo.jpg

 

🔹انبار یا قفسه ها : در صورتی که مغازه دارای یک انبار باشد یا قفسه های داخلی به وسیله دیگر دوربین ها پوشش داده نشوند باید برای کنترل آنها تعداد مناسبی دوربین در نظر گرفته شود.

 

Related image

 

🔹صندوق و دخل : کنترل دخل این امکان را به شما می دهد تا از ورود و خرج شدن پول مطلع شوید و حساب های خود را با اطمینان بیشتری چک کنید. این دوربین معمولا یک دوربین پیشرفته با لنز مناسب خواهد بود.نکته ای که شایان ذکر است استفاده از برد صدا میباشد که میتواند صدای محیط را به سیستم مدیریت تصاویر متاقل کرده و شما صدای محیط را نیز ذخیره کرده.

انتقال تصویر

یکی از امکاناتی که مشتریان سیستم های نظارتی (دوربین مداربسته)اماکن تجاری از سیستم خود انتظار دارند انتقال تصویر میباشد که در مقاله ای به صورت کامل در این مورد پرداخته ایم.

ضمنا نکته ای بسیار مهمی وجود دارد و آن این است که دوربین مداربسته بیشتر جنبه ی نظارت تصویری دارند و برای حفاظت در برابر سرقت مورد استفاده قرار نمیگیرد در نتیجه در صورتی که احتمال سرقت در واحد تجاری وجود دارد استفاده از دزدگیر بسیار مهم است سیستم حفاظتی که سنسور هایی با قابلیت اطمینان بالا دارد و میتواند موجب جلوگیری از وقوع سرقت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *