دوربین مداربسته کارخانه

دوربین مداربسته کارخانه

Image result for cctv factory

ما در زرین سیستم قصد داریم سلسه مقالاتی در زمینه ی ضرورت های نصب سیستم های حفاظتی و نظارتی که برای اماکن مختلف وجود دارد را بررسی کنیم .

مقاله هفتم ما در مورد دوربین مداربسته کارخانه است.

دوربین مداربسته کارخانه

یکی از نیاز های اصلی یک کارخانه تامین امنیت و کنترل دقیق بر اماکن واحد های کارخانه ها می باشد نظارت بر ورود و خروج  افراد پرسنل و یا کنترل و نظاره بر افراد مشغول به کار و نظارت بر انبار ها و بررسی ورودی و خروجی واحد تولیدی و انبار ها نظارت دقیق بر استفاده درست از قطعات و ابزار ها و تجهیزات صنعتی  میباشد.

برای نظارت بر عملکرد ها و فرایند ها با استفاده از سیستم نظارتی دوربین مداربسته میتوان بر این گونه عملکرد ها نظارت داشت.

انتخاب دوربین مناسب

با توجه به آن که کاهش و صرفه جویی در هزینه  ها ، ماندگاری و حفظ کیفیت، تجهیزات خریداری شده و همچنین دارا بودن حساسیت بالا  و کارکرد مناسب در کارخانجات و محیط های صنعتی، از دغدغه  های اصلی مدیران این گونه مراکز صنعتی  می باشد و تجهیزات مورد استفاده شده در کارخانجات باید دارای استاندراد های صنعتی لازم باشد تا بتوان سیستمی کارا با عملکرد بالا داشت.

انتخاب و نصب دوربین در مکان مناسب

یکی از اصلی ترین و مهم ترین  موارد کاربرد  نصب دوربین مداربسته در واحدهای صنعتی و کارخانه های تولیدی و مونتاژ، کاربرد دوربین های مدار بسته برای مشاهده و نظارت دقیق بر ماشین آلات و کارکرد مناسب کارگران در ساعات مختلف از شبانه روز می باشد. به همین جهت می بایست دوربین های مدار بسته را در زاویه دید مناسب، به تعداد مورد نیاز و مدل های خاص جهت پوشش کامل ماشین آلات و پرسنلی که در حال فعالیت در اینگونه مراکز می باشند نصب کرد.

 از جمله موارد مهم نصب دوربین مدار بسته در کارخانجات و مراکز صنعتی می توان به نصب دوربین مدار بسته در ورودی های اصلی درب کارخانه و یا سوله های واحد مورد نظراشاره کرد.

نظارت هرچه دقیق تر بر ورود و خروج کالا و افراد در این نقاط و ثبت ساعت کار کارمندان اینگونه واحدها به علت تعداد بالای کارکنان و مراجعان به واحد تولیدی آن هم در چند شیفت از اولویتهای خاصی برخوردار می باشد .( برای تحلیل و بررسی دقیق میتوان از سیستم های هوشمند پردازش تصویر نیز استفاده نمود. )

در کارخانجات و واحدهای صنعتی، نصب و قرار گیرد  دوربین های مدار بسته نصب شده باید برای کنترل و نظارت بر ورود و خروج مواد اولیه خام، قفسه ها و انبارهای موجود و محصولات تولید شده در انبارها مورد استفاده قرارمی گیرند  که بسته به محیط و ابعاد و  نحوه چیدمان داخلی این محیط ها، تعداد دوربین های مداربسته مورد نیاز متغیر خواهد بود.

نصب دوربین مدار بسته در ساختمان های اداری موجود در کارخانجات و واحدهای صنعتی نظیر واحدهای مالی و توسعه منابع انسانی و همچنین آشپزخانه ها و سالن های غذاخوری و…از الویت های خاص اینگونه مجموعه ها به شمار می رود.

کارشناسان ما در زرین سیستم جهت مشاوره در طراحی نصب و خرید سیستم های حفاظتی نظارتی کارخانجات در خدمت شما هستنند.

تماس با ما 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *