دوربین مداربسته کارخانه

دوربین مداربسته کارخانه

Image result for cctv factory

ما در زرین سیستم قصد داریم سلسه مقالاتی در زمینه ی ضرورت های نصب سیستم های حفاظتی و نظارتی که برای اماکن مختلف وجود دارد را بررسی کنیم .

مقاله هفتم ما در مورد دوربین مداربسته کارخانه است.

دوربین مداربسته کارخانه

یکی از نیاز های اصلی یک کارخانه تامین امنیت و کنترل دقیق بر اماکن واحد های کارخانه ها می باشد نظارت بر ورود و خروج  افراد پرسنل و یا کنترل و نظاره بر افراد مشغول به کار و نظارت بر انبار ها و بررسی ورودی و خروجی واحد تولیدی و انبار ها نظارت دقیق بر استفاده درست از قطعات و ابزار ها و تجهیزات صنعتی  میباشد.

برای نظارت بر عملکرد ها و فرایند ها با استفاده از سیستم نظارتی دوربین مداربسته میتوان بر این گونه عملکرد ها نظارت داشت.

انتخاب دوربین مناسب

با توجه به آن که کاهش و صرفه جویی در هزینه  ها ، ماندگاری و حفظ کیفیت، تجهیزات خریداری شده و همچنین دارا بودن حساسیت بالا  و کارکرد مناسب در کارخانجات و محیط های صنعتی، از دغدغه  های اصلی مدیران این گونه مراکز صنعتی  می باشد و تجهیزات مورد استفاده شده در کارخانجات باید دارای استاندراد های صنعتی لازم باشد تا بتوان سیستمی کارا با عملکرد بالا داشت.

انتخاب و نصب دوربین در مکان مناسب

یکی از اصلی ترین و مهم ترین  موارد کاربرد  نصب دوربین مداربسته در واحدهای صنعتی و کارخانجان ه های تولیدی و مونتاژ، کاربرد دوربین های مدار بسته برای مشاهده  و نظارت دقیق بر ماشین آلات و کارکرد مناسب کارگران در ساعات مختلف  از شبانه روز می باشد. به همین جهت می بایست دوربین های مدار بسته را در زاویه دید مناسب، به تعداد مورد نیاز جهت پوشش کامل ماشین آلات و پرسنلی که در حال فعالیت در اینگونه مراکز می باشند نصب کرد.

 از  جمله موارد مهم نصب دوربین مدار بسته در کارخانجات و مراکز صنعتی می توان  به نصب دور بین مدار بسته  در  ورودی اصلی درب کارخانه و یا سوله های متفاوت اشاره کرد. نظارت هرچه دقیق تر بر ورود و خروج کالا و افراد در این نقاط و ثبت ساعت کار کارمندان اینگونه واحدها به علت تعداد بیشمار کارکنان آن در چند شیفت مختلف از الویت خاصی برخوردار می باشد . ضمن این که میتوان از سیستم های هوشمند پردازش تصویر نیز استفاده نمود.

در کارخانجات و واحدهای صنعتی، نصب و قرار گیرد  دوربین های مدار بسته نصب شده باید برای کنترل و نظارت بر ورود و خروج مواد اولیه خام، قفسه ها و انبارهای موجود و محصولات تولید شده در انبارها مورد استفاده قرارمی گیرند  که بسته به محیط و ابعاد و  نحوه چیدمان داخلی این محیط ها، تعداد دوربین های مداربسته مورد نیاز متغیر خواهد بود.

نصب دوربین مدار بسته در ساختمان های اداری موجود در کارخانجات و واحدهای صنعتی نظیر واحدهای مالی و توسعه منابع انسانی و همچنین آشپزخانه ها و سالن های غذاخوری و…از الویت های خاص اینگونه مجموعه ها به شمار می رود.

کارشناسان ما در زرین سیستم جهت مشاوره در طراحی نصب و خرید سیستم های حفاظتی نظارتی در خدمت شما هستنند

تماس با ما 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *