دزدگیر (بررسی انواع دستگاه های دزگیر اماکن)

دزدگیر

پک پنل مرکزی دزدگیر

 

سیستم حفاظتی مهم ترین رکن برای حفاظت از سرقت های سخت میباشد.

شکاندن درب و یا باز کردن درب با ابزار خاص و یا کندن دیوار و… در کل وارد شدن غیر مجاز به محیط به قصد سرقت از اموال،اسناد موجود در محل به معنی سرقت سخت است

 

استفاده از درب ها و پنجره های ضد سرقت دیوار های بلند فنس کشی شده سگ های نگهبان و یا شب کشیک و نگهبان از معمول ترین راه های های حفاظت است اما سیستم حفاظتی الکترونیکی با استفاده دزدگیر با اتصال به تلفن کننده و سیستم های اخطار دهنده صوتی و یا حتی دستگاه مه پاش در صورت تحریک شدن سنسور های حرکتی – خطیبیملیزر – لرزشی – حساس به ضربه – اولتراسونیک – پرده ای – و یا حصار های نوری متصل به دستگاه شروع به اعلام خطر کرده و با آژیر کشیدن و تماس با شماره های از قبل ثبت شده و یا حتی قفل کردن و یستن درب ها و حتی پاشش مه اعلام وضعیت خطر تحریک میکند.

 

در صورتی که مکان مورد نظر دستگاه دزدگیر نداشت ما با بررسی مکان مورد نظر دستگاه دزدگیر مناسب برای رفع نیاز آن محیط انتخاب میکنیم و سپس با درنظر گرفتن نقاط خطر و شرایط مکان سنسور های الکترونیکی کامپیوتری متناسب با آن مکان را در محیط نصب میشود.

دستگاه دزدگیر مرکزی به چند مدل اصلی تقسیم میشوند:

پک دزدگیر آماده

 

پک دزدگیر این نوع از سیستم ها که در فروشگاه های صوتی تصویری و یا هایپر مارکت ها نیز به فروش میرود (البته در بازارچه های شهر های مرزی هم به صورت گسترده عرضه میشود) این نوع از سیستم ها بسیار غیر حرفه ای و قابلیت اطمینان کمی دارند و در زمان بروز خطر نمیتوانند از مکان مورد نظر حفاظت کنند عمر این نوع از سیستم ها  بسیار کم است قابلیت تعمیر پذیری پایینی دارد و قابلیت کد دهی و اضافه کردن متعلقات را نیز ندارد.اما قیمت پایین آن که معمولا کم تر از سیصد هزار تومان است افراد رو ترغیب به خرید این پک ها میکند.

این همانند همانند جاگذاری کپسول های آتش نشانی خالی در خانه است که در زمانی که خطری وجود ندارد کپسول وجود دارد ولی در صورت وقوع خطر و نیاز به کپسول آتش نشانی دزدگر مربطوه کارایی ندارد.

 

Image result for ‫دستگاه دزدگیر‬‎

دستگاه دزدگیر مرکزی

 

این نوع سیستم ها به این صورت است که ابتدا دستگاه مرکزی دزدگیر که همانند مرکز فرمان و مغز سیستم میباشد انتخاب میشود و سپس بنا بر نیاز حفاظتی سنسور ها و چشم های الکترونیک به دستگاه مرکزی متصل میشود(ضمنا در صورتی که کابل اتصال چشم های الکترونیک و یا بیم به دستگاه مرکزی دزدگیر قطع شود دستگاه مرکزی دزدگیر هشدار میدهد). این دستگاه های مرکزی چند مدل متفاوتی دارند از جمله بدون دستگاه تلفن کننده – دستگاه تلفن کننده با استفاده از خط تلفن – دستگاه تلفن کننده سیم کارتی – دستگاه تلفن کننده هوشمند دستگاه تلفن کننده بدون دستگاه تلفن کننده قابلیت تماس تلفنی و پیامکی را ندارد و فقط آژیر و رله های ورودی را کنترل میکند اما میتوان به صورت جدا گانه به دستگاه تلفن کننده متصل به خط تلفن و یا دستگاه تلفن کننده سیم کارتی را متصل نمود.

دستگاه تلفن کننده

 

عیوب دستگاه تلفن کننده متصل به خط تلفن :

در صورت وقوع سرقت امکان این که سارق خط تلفن را از بیرون قطع کند وجود دارد و یا این که با اشغال کردن خط تلفن قابلیت تماس تلفنی را قطع کند(البته در سیستم های تلفن کننده قدیمی این باگ وجود داشت) در بسیاری از اماکن دسترسی به خط تلفن وجود ندارد و یا دسترسی سیستم دزدگیر به خط تلفن بسیار سخت است.

دزدگیر های نسل جدید قابلیت اتصال سیم کارت دارد و با استفاده از سیم کارت داخلی میتواند تماس و پیام به شماره های از قبل ثبت شده داشته باشد.

 

Related image

عیب یابی

 

دستگاه نکست 508 نمونه ای از دستگاه های هوشمند دزدگیر موجود در بازار میباشد که از سیمکارت استفاده میکند ( بر اساس استراتژی برندینگ این دستگاه با نام 808 گلدن نیز عرضه میشود) و با این کار خطر قطع کردن عمدی خط تلفن و قطع سیستم ارتباطی به حداقل میرسد. ضمنا این دستگاه به صورت پیش فرض برق اضطراری دارد که در صورت قطعی برق اخلالی در سیستم دزگیر ۸۰۸ گلدن صورت نمیگیرد در ضمن دستگاه ۸۰۸ گلدن قابلیت های متنوعی از جمله قابلیت روشن شدن و خاموش شدن از طریق پیامک قابلیت استراق سمع قابلیت تماس تلفن کننده خودکار قابلیت اتصال به سنسور اعلام حریق و دسترسی به اپلیکیشن پیشرفته موبایلی دارد.

یکی دیگر از قابلیت های دستگاه دزدگیر نکست 508 قابلیت اتصال به سنسور اعلان حریق میباشد در صورت تحریک شدن این سنسور ها دستگاه همانند سیستم اعلان حریق عمل میکند.

 

تمامی دستگاه های دزدگیر حرفه ای دارای سیستم ذخیره برق توسط  باطری میباشد و در صورت قطعی برق تا ساعت ها سیستم را پشتیبانی میکند(دستگاه دزدگیر و چشم های الکترونیک ) 

 

دستگاه دزدگیر 508 نکست(808 گلدن)

 

توضیحات دزدگیر هوشمند سیمکارتی نکست508(808 گلدن)

دارای 4 زون قابل برنامه ریزی و هوشمند
ترانس کاملا مناسب برای شارژ و تغذیه طولانی مدت باطری و کلیه قطعات
استفاده از ریموت بتا با برد متوسط و بالا
قابلیت برنامه ریزی و کنترول کامل از طریق گوشی همراه حتی گوشی ساده
پذیرش 10 شماره برای شنود محیط هنگام هشدار
پذیرش 10 شماره برای ارسال پیامک
جدا سازی انتن های جی اس ام ریموت و سنسور های بی سیم

دارای دو مودلاتور RF مجزا ۳۱۵ و ۴۳۳ برای ریموت و دستگاهای بیسیم
توان نصب 4 بلندگو
دارای میکروکنترهای کاملا صنعتی با فناوری روز دنیا
حالت نیمه فعال با تفکیک دو منطقه به صورت مجزا
ذخیره سازی وکد گیری 40 دستگاه بیسیم
خروجی 20 آمپری مجزا برای در بازکن

نصب آسان و ده ها امکان امنیتی دیگر

 

پوسترگلدن دزدگیر 808

 

زرین سیستم با تست کردن انوع  دستگاه های اعلام سرقت (دزدگیر های موجود در بازار) اعمال تغییرات و تصحیح خطا ها و عیوب ها با اگاهی از نیاز ها مورد نیاز و تهیدادات و با بررسی دقیق و کارشناسی خطایابی روش های مختلف سرقت و راه های نفوذ سیستم های اعلام سرقت سیستم های مشخصی را تایید کرده و به مشتریان ارائه میدهد.

 

کارشناسان ما در زرین سیستم جهت مشاوره در طراحی نصب و خرید سیستم های حفاظتی نظارتی در خدمت شما هستنند.

تماس با ما