دزدگیر باغ دوربین مداربسته باغ

دزدگیر باغ دوربین مداربسته باغ

 

 

بسیاری از باغچه ها و باغ ها و زمین های بزرگ محصور شده نیاز به سیستم نظارتی جهت نظارت بر اعمال در مکان مورد نظر( رفت و آمد های داخل مکان و اعمال و کار های کارگران و افرادی که در مکان مورد نظر حضور دارند و نظارت بر سیستم ها و دستگاه ها و فرایندها ) و فضا های ساختمانی محل خود دارند. استفاده از دزدگیر باغ و دوربین باغ میتواند سطح حفاظت و نظارت را بسیار بالا ببرد.

جهت جلوگیری از سرقت از مکان مورد نظر ( سرقت تجهیزات کشاورزی – سرقت از خانه باغ و سرایداری و انبار داخل باغ – سرقت محصولات باغ ) نیاز به سیستم حفاظتی ( دزدگیر ) میباشد که در صورت ورود افراد غیر مجاز ( سارق ) شروع به آژیر کشیدن و تماس با شماره های از قبل مشخص شده میکند و موجب جلوگیری از سرقت میشود. در کل استفاده از دزدگیر باغ و دوربین مداربسته باغ موجب بالا رفتن حس نظارت و امنیت در مکان میشود.

استفاده از ترکیبی از دوربین مداربسته ( سیستم نظارتی ) و بیم خطی و انواع سنسور ها ( سیستم حفاظتی ) دزدگیر باغ و دوربین مداربسته باغ موجب میشود که سطح نظارت و حفاظت در مکان شما بالا برود و احتمال سرقت از مکان مورد نظر را کاهش میدهد.

چشم الکترونیک – پروژکتور – دوربین مداربسته

 

نصب بیم خطی بر روی دیوار و یا دور تا دور باغ به عنوان فنس مجازی میتواند مانع از ورود افراد غیر مجاز ( سارق ) به مکان مورد نظر میشود بیم خطی با اتصال کابلی و یا بی سیم به پنل مرکزی که در فضای سرپوشیده ای که در داخل مکان مورد نظر وجود دارد متصل میشود و در کل دزدگیر باغ موجب بالا بردن حس امنیت در محیط میشود.

 

(جهت راهنمایی نصب و نوع دوربین مداربسته مورد نیاز برای باغ کلیک فرمایید)

 

هشت سوال رایج در رابطه با نصب بیم خطی و دزدگیر در باغچه ها باغ ها و زمین های بزرگ محصور شده

 

Image result for beam detector

 

۱- آیا نصب بیم خطی و دزدگیر در باغ جلوی سرقت را میگیرد؟؟

 

 

با استفاده از بیم خطی و سیستم دزدگیر در فضای های محصور شده مانند: باغچه ها – باغ ها – فضا های محصور شده موجب میشود که به محض ورود به صورت ورود غیر مجاز ( سارق )‌ سیستم دزدگیر شروع به اعلام خطر به وسیله ی پیامک – آژیر یا عملگرد های دیگر ( مه پاش – قفل کن های برقی و…. )‌میکند و موجب فرار و یا گیر افتادن سارق و در نتیجه جلوگیری از سرقت میکند.

 

۲- آیا آژیر کشیدن و تماس با شماره های از قبل ثبت شده به وسیله ی دزدگیر موجب جلوگیری از سرقت میشود؟

 

 

بعد از شناسایی فرد غیر مجاز و تحریک شدن بیم لیزر و سپس فعال شدن پنل مرکزی دزدگیر  سیستم حفاظتی شروع به آژیر کشیدن و فعال کردن فرامین صوتی و نوری (فلاشر)‌ کرده و همزمان شروع به تماس و پیام به شماره های از قبل ثبت شده میکند.

بعد از شروع آژیر با صدای بیش از ۱۲۰ دسیبل در مکان مورد نظر ( خصوصا در امکانی که چند عدد آژیر در آن مکان نصب شده است حجم صدای بالاتری ایجاد خواهد شد ) این صدا در حدی است که حتی افراد مجازی که وارد مکان شده اند و به صورت عمد و یا غیر عمد سیستم را به صورت دستی فعال کرده اند استرس و فشار ناشی از صدای بسیار بالا را تجربه خواهند کرد. حال فرض کنید سارق و یا سارقینی که در نیمه های شب و سکوت و شرایط خاص به خودش ( استرس حاصل از سرقت )‌ تحت تاثیر این صدا باشد چه شرایطی را تحمل خواهد کرد.

 ما در زرین سیستم با ۲۵ سال تجربه در زمینه ی تولید – طراحی – نصب سیستم های حفاظتی مکان های بسیاری را بعد از اقدام به سرقت مشاهده کرده ایم در بسیاری از این موارد سارق  تجهیزات سرقت ( اره و تیشه و ابزار خاص به سرقت ) و یا  حتی وسیله ی نقلیه خود را رها کرده و از ترس گرفتاری متواری شده اند.

ضمنا بعد از تماس و ارسال پیامک به شماره های از قبل ثبت شده و حضور به موقع افرادی که شماره شان از قبل ثبت شده بود بعد از اقدام به سرقت بسیاری از سارقان سراسیمه متواری شده اند و یا با حضور به موقع رهگذران و  همسایگان و نگهبان و مالک دستگیر شده اند.

 

۳- در صورت قطع شدن عمدی و یا غیر عمدی برق و خط تلفن چه اتفاقی رخ میدهد؟

 

 

در بسیاری از موارد باغچه ها – باغ ها – فضاهای محصور شده که در آن سیستم حفاظتی در آن مکان نصب شده است در مناطق شهری و روستایی واقع شده اند که دارای مشکلات انتقال برق هستند( قطع مکرر برق )‌ و یا بسیار پیش آمده که بسیاری از سارقان قبل از اقدام به سرقت به قطع کردن برق اصلی و خط تلفن مکانی که قصد سرقت از آن را دارند پرداخته اند و سپس اقدام به سرقت کرده اند.

برای جلوگیری از از کار افتادن سیستم حفاظتی بر اثر قطعی برق پنل مرکزی دزدگیر و سنسور های آن به باطری وصل شده اند و تا ساعت ها بعد از قطع برق از باطری موجود در سیستم تغذیه میکنند ( پنل مرکزی دزدگیر گلدن این قابلیت را دارد که در صورتی که تغذیه برق شهری سیستم قطع شود شروع به اطلاع دادن به شماره های از قبل ثبت شده توسط پیامک و تماس میکند و در صورتی که باطری رو به اتمام باشد شروع به الارم دادن میکند )

در ضمن پنل مرکزی دزدگیر به غیر از خط تلفن به سیم کارت( همراه اول یا ایرانسل ) نیز متصل متصل میشود ( البته پنل مرکزی دزدگیر میتواند فقط به سیم کارت یا فقط به خط تلفن متصل باشد یا همزمان به خط تلفن و سیم کارت متصل شود‌ )

 

۴- آیا احتمال دستکاری سیستم و یا بریدن کابل وجود دارد؟

 

 

یکی از نگرانی های مشتریان سیستم حفاظتی نگرانی از دست کاری سیستم ( پنل مرکزی – سنسور ها – بیم خطی ) و یا قطع کابل های سیستم است.

ما در زرین سیستم با تجربه ی ۲۵ ساله در صنعت حفاظت و نظارت میتوانیم این اطمینان را بدهیم که در زمان ساخت سیستم ها و طراحی و نصب سیستم تمامی تمهیدات ممکنه در نظر گرفته شده است به عبارتی:

اگر که کابل ارتباطی پنل مرکزی به سنسور ها و بیم ها و بریده و یا دستکاری شود سیستم فعال شده و شروع به اعلام خطر و آژیر کشیدن و تماس گرفتن و ارسال پیامک به شماره های از قبل ثبت شده میکند.

اگر که فردی اقدام به دستکاری پنل مرکزی و یا چشم الکترونیک و بیم خطی بکند.

از آن جا که بیم خطی و چشم الکترونیک و آژیر بیرونی مجهز به تمپر میباشد در همان لحظه سیستم فعال شده و شروع به اعلام خطر و آژیر کشیدن و تماس گرفتن و ارسال پیامک به شماره های از قبل ثبت شده میکند.

 

۵- آیا بیم خطی با نور لیزر کار میکنه و نور مریی دارد و خط هایی شبیه به فیلم های هالیوودی سرقت (خط های نوری ) ایجاد میکنه که تو اون فیلم ها قهرمان فیلم با پریدن و حرکات اکروباتیک بیم خطی را از کار میندازد؟

 

 

خیلی از سوال های که برای مشتریان صنعت حفاظت و نظارت پیش می آید نشات گرفته از فیلم های سینمایی و یا ویدیو های منتشر شده در شبکه های اجتماعی است که معمولا هیچ بویی از حقیقت و واقعیت نبرده اند.

یکی از این داستان های تخیلی اشعه های لیزر نورانی است که تو فیلم های هالیوودی محوطه های حفاظت شده مجهز به این سیستم ها و خط های تو در تو هستند و ستاره فیلم با انجام حرکت های اکروباتیک این مانع را از پیش خود بر میداره و به سرقت میپردازه اما خب چند مورد مهم در این باره وجود دارد.

اول از همه طیف نوری حاصل از بیم خطی کاملا نامریی است و امکان مشاهده آن توسط چشم انسان و در نتیجه پیدا کردن راه نفوذ وجود ندارد ( حال شاید سوال شما این باشد که شاید سارق و یا سارقین اگاه باشند که مکان تجهیز شده توسط بیم خطی و سیستم حفاظتی میباشد و آن گاه سارق و یا سارقین مجهز به دوربین های طیف نگار نوری شوند و خط های حاصل از نقطه های بیم خطی را مشاهده کرده و آن را فریب دهند آن گاه چه اتفاقی می افتد؟؟

جواب ساده است ما در صنعت حفاظت و نظارت مهندسی قابلیت اطمینان استاندراد های مختلفی داریم.

 

استاندارد خانگی – استاندار حفاظت شده صنعتی – استاندارد نظامی

 

در صورتی که مکان مورد نظر شما انقدر حساسیت و خطر سرقت بالایی دارد که امکان دارد سارق و یا سارقین ابتدا به بررسی حرفه ای سیستم حفاظتی شما پرداخته و سپس با استفاده از دوربین های ویژه ی طیف نگار نوری( دوربین های طیف نگار نوری صد ها میلیون تومان قیمت دارند و فقط استفاده اش در صنعت هوافضا هست) با مشخص کردن خط ها و نقطه ها ( در بیم خطی از دو نقطه تا شش نقطه ) اقدام به سرقت کنند ما به شما استفاده از بیم خطی با تکنولوژی رادیویی مایکرویوو را که استانداردی نظامی و امنیتی بالایی دارد را پیشنهاد میکنیم.

 

پینوشت: بیم لیزر خطی با تکنولوژی اپتیکی( بیم لیزر خطی – بیم لیزر میله ای ) تقریبا قابلیت اطمینان لازم برای همه ی اماکن را فراهم میکند(‌البته به جز زاغه های موشکی خاص – صنایع هسته ای – موزه های جواهرات و مکان های از این دست که خطر های زیادی تهدیدشان میکنند نیازمند استفاده از سیستم هایی با طراحی های  ویژه هستند.

 

۶- آیا سیستم حفاظتی باغ و بیم لیزر خطا و آژیر مزاحم دارد؟

 

 

در صورت حضور حیوانات (‌سگ نگهبان – گربه خانگی )‌  و رد شدن آن ها از بیم لیزر سیستم اعلام هشدار نمیکند ( البته میتوان سیستم را جوری تنظیم کرد که با تحریک حیوانات از این دست اعلام هشدار کند گاها برای هشدار ورود سگ ولگرد و یا گرگ و راسو به مکان مورد نظر از این تنظیمات استفاده میشود) خصوصیت پت به این صورت عمل میکند که چیزی که قادر به تحریک کردن بیم لیزر باشد باید ابعاد انسانی داشته باشد تا سیستم تحریک بشود( البته با تنظیم در بیم خطی دیجیتال سرعت حرکت جسم تحریک کننده را نیز میتوان تنظیم نمود) ویدیو های تست بیم خطی توسط تحریک به وسیله ی حیوانات نیز در سایت موجود است.

در کل اگر اجزای یک سیستم حفاظتی ( پنل مرکزی – سنسور ها – کابل – هشدار دهنده ها ) درست انتخاب بشوند و مشکلی از لحاظ ساخت و یا نصب و طراحی و راه اندازی نداشته باشند و درست کالیبره باشند سیستم اطمینان بالایی خواهد داشت و قطعا اقدام به جلوگیری از سرقت خواهد کرد.

تقریبا میتوان اطمینان داد چیزی به نام آژیر مزاحم و خطا وجود ندارد (‌ما در زرین سیستم تجربه ی این را داشته ایم که سیستم حفاظتی برای مکانی نصب و راه اندازی کرده بودیم و در طول پنج سال که از زمان نصب سیستم گذشته دو بار سیستم هشدار داده است که هر دو بار سارقین اقدام به سرقت از مکان مورد نظر کرده بودند)

 

۷- چه مدل از بیم خطی برای مکان مورد نظر ما استفاده میشود؟

 

 

بنابر نیاز مشتری از لحاظ فاصله ی بین دهانه ها (فاصله ی هر خط مستقیم که یک بیم خطی نصب میشود) و پهنای خط فنس مجازی بیم های لیزر متنوعی مورد استفاده قرار میگیرد:

بیم لیزر میله ای ( پهنای چهل سانتی متری – پهنای شصت سانتی متری – پهنای هشتاد سانتی متری – پهنای یک متری – پهنای یک و نیم متری ) که در دهانه های پنجاه متری – صد متری – صد و پنجاه متری موجود است.

 

مدل های مختلف بیم لیزر خطی شامل:

دهنه سی متری ( تک نقطه ای )‌
دهنه پنجاه متری( دو نقطه ای )
دهنه صد متری ( دو نقطه ای )
دهنه صد و پنجاه متری ( دو نقطه ای و یا سه نقطه ای )
دهنه دویست متری ( سه نقطه ای )
دهنه دویست و پنجاه متری ( سه نقطه ای و یا چهار نقطه ای )
دهنه سیصد و پنجاه متری ( شش نقطه ای )

 

اینکه چه مدل از بیم خطی با چه طول – دهانه – شکل – تکنولوژی استفاده میشود مربوط به نوع نیاز مشتری و شرایط محیط دارد و برای هر محیطی بنا بر نیاز و خطرات و شرایط محیط  بیم خطی مربوطه انتخاب میشود.

 

۸- اجزای سیستم حفاظتی باغ با استفاده از بیم لیزر شامل چه تجهیزاتی میباشد و نصب آن به چه روش است؟

 

اجزای سیستم حفاظتی باغچه – باغ – محیط محصور شده شامل:

 

بیم لیزر _ کابل _ آژیر و هشدار دهنده صوتی نوری ( پیزو ـ آژیر ـ آژیر فلاشر دار )‌ _ پنل مرکزی _ سنسور

 

همه ی اقلام در انواع و برندهای مختلف در لیست فروش زرین سیستم موجود است. (که در فروشگاه اینترنتی و یا کانال تلگرام زرین سیستم)‌ وجود دارد.

البته میتوانید به صورت حضوری و یا غیر حضوری ( به وسیله ی  تلفن های زرین سیستم – تلگرام زرین سیستم – واتساپ زرین سیستم)‌ ارتباط داشته باشید کارشناسان فنی و فروش ما راهنمایی های لازم جهت خرید – طراحی – نصب و خدمات دهی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

 

 

 

کارشناسان ما در زرین سیستم جهت مشاوره در طراحی نصب و خرید سیستم های حفاظتی نظارتی در خدمت شما هستنند

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *