این جنس ساخت کجاست؟؟

odm و oem

یکی از سوالات رایج در بین مخاطبین و مشتریان سیستم های الکترونیکی و کامپیوتری با حالت اکراه در زمان انتخاب محصول معمول میباشد این است که: آیا این محصول چینی هست؟

foxconn-entrance-e1427140797636

تلفن های هوشمند ایفون اپل که لقب با کیفیت ترین محصول جهان را دارد و جزو پیچیده ترین قطعات الکترونیکی کامپیتوری ساخته شده در تاریخ میباشد توسط کمپانی فاکسکان و در کشور چین ساخته میشود و خب این نشان دهنده ی این است اگر که یک کالا ساخت یک کشور خاص است معمولا این قضیه تاثیری در کیفیت دوام و بالا بودن تکنولوژی آن محصول ندارد و معمولا کمپانی های بزرگ به علت فراوانی نیروی کارمتخصص و ارزان دسترسی بسیار زیاد تامین کنندگان قطعات و …. ترجیح میدهند که محصولات خود را در کشور های شرق آسیا بسازند.

کیفیت دوام و کارا بودن طی کردن استاندارد های جهانی و خدمات پس از فروش مناسب مهم ترین پارامتر های تاثیر گذار در رضایت مشتری از محصول خریداری شده است حال آن محصول ساخت ایالات متحده ی امریکا باشه و یا ساخت مجمع الجزایر کومور فرقی به حال مصرف کننده ندارد اگر محصولی ساخت ایالات متحده ی امریکا باشد و کیفیت مناسبی نداشته باشد و یا خدمات پس از فروش خوبی نداشته باشد مشتری از آن محصول راضی نخواهد بود.

Image result for ‫عکس کره زمین‬‎

حال با تمامی این اوصاف توزیع کننده ها و فروشندگان معتبر الکترونیکی و کامپیوتری داخل ایران با در نظر گرفتن شرایط مختلف اعم از انتظارات مشتریان داخلی از سیستم های مورد نظر تحریم ها و شرایط تولید داخلی کشور برای محصولات مختلف بنابر نیاز و شرایط موجود انتخاب های گسترده ای دارند که آیا آن محصول را خود در داخل کشور بسازند و یا داخل کشور سر هم کنند و یا از کمپانی های امریکایی و اروپایی و یا اسیایی به صورت odm و oem تهیه شود.
بسیاری از تولید کنندگان کنندگان محصولات در اقصی نقاط جهان بخاطر مسائل بازرگانی و دغدغه های خاص بازاریابی فروش و خدمات پس از فروش در کشورهای مختلف این امکان را به بازرگانان و یا شرکت هایی با محوریت بازرگانی میدهند که محصول خریداری شده را بتوانند با نام و برند خود وارد بازار نمایند.
OEM مخفف Original Equipment Manufacture و به معنی استفاده از محصول تولیدی یک کمپانی با برند کمپانی دیگر می‌باشد.

ODM مخفف Original Design Manufacture به معنی استفاده از محصول تولیدی یک کمپانی با طراحی و برند کمپانی دیگر میباشد.

پینوشت:

زرین سیستم محصولات مختلفی را به صورت odm و oem ایجاد کرده همانند دوربین مداربسته بولت HD-412/5-AHD  زرین سیستم و یا دوربین مداربسته دام HD-416/5-AHD زرین سیستم با بررسی و تست محصولات بنابر نیاز مشتری محصولات را به صورت درب کمپانی و یا odm و oem از مارک ها و برند های گسترده ای انتخاب کرده و به مصرف کنندگان پیشنهاد میکند.

یک دیدگاه در “این جنس ساخت کجاست؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *